Rostiljijada u Leskovcu - Kulturna manifestacija ili...

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Rostiljijada u Leskovcu - Kulturna manifestacija ili...

Počalji od Yo-Wan taj 1st Septembar 2009, 20:35

Temu pisem iskljucivo kao posetilac Rostiljijade, mojim ocima vidjena!

Krenula Rostiljijada u Leskovcu a sa njom i stradanje svinja, junadi itd, krenulo po dvadeseti put ono sto proprati otvaranje ovakve kulturne manifestacije.
Ovog puta ekonomska kriza je zaobisla Leskovac, naime, za pljeskavicu ili ustipak je morala da se nadje neka para ma kolika kriza da je. "Gladni" posetioci, nisu mogli da se suzdrze i sacekaju otvaranje, vec su odmah navalili na gastronomsko zadovoljenje.
Odmah po otvaranju , prvog dana rostiljijade, mogla se videti slika onih koji unistavaju hranu i to ne na svakom koraku vec - polukoraku. A onda vatromet, pa setnja pa pljeskavica pa pivo iz krigle, pa mesa do nebesa...
A izlozenog pecenja...na tone, pa sve da i nisi gladan onaj vizuelni dozivljaj pobudi u tebi potrebu za zvakanjem necega iz sirokog spektra ponude.
Obilazivsi "izlobeni prostor", dosao sam do improvizovanog restorana "Blizanci MM" iz Soko-Banje. Njihova "izlozba" izgleda ovako:

Zoran Savic (Donje Zunice kod Knjazevca) me ponudio raznim gurmanlucima, no ja sam mu zahvalio uz objasnjenje da je moja poseta drugacijeg tipa. Jos mi objasni da je restoran familijarnog tipa (a mislili smo da je familijarnost eliminisana...) No, usred price, zazvoni mu paprka te je morao primiti porudzbinu po sistemu: "raznosimo cevape"!

Marija Radojkovic, koja radi na prodajnom prostoru, samo je na trenutak stala zbog poziranja a iza mene se cekao red za pleskavicu - ne pravi se dobar rostiljsamo u Leskovcu...

Ne bi bilo fer ne prikazati i "spoljne momke" u gro-planu! Neko je zazeleo ovcetinu!

Na kraju treba pomenuti i fenomenalni koncert Zeljka Samardzica, koji je jos jednom dokazao ozbiljan pristum onome cime se bavi. Koncert je trajao nesto preko dva sata a posetioci su prezadovoljni napustili mesto dogadjaja.

Poslednji izmenio Yo-Wan dana 2nd Septembar 2009, 13:33, izmenjeno ukupno 1 puta

Yo-Wan
Admin
Admin

Broj poruka : 1032
Datum upisa : 31.01.2009
Godina : 55

http://jug-je-juznije.nice-forum.net

Nazad na vrh Ići dole

Re: Rostiljijada u Leskovcu - Kulturna manifestacija ili...

Počalji od Yo-Wan taj 1st Septembar 2009, 22:24

Dekoracije neposredno zavise od mastovitosti autora

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 1st Septembar 2009, 22:32

Tehnicka podrska bez koje se Rostiljijada ne bi mogla zamisliti: ova dva momka vredno rade, pripremajuci audio-vizuelne efekte za nastup muzicara i pevaca. Rekli su mi: "Snimaj, samo imena ne pominji"! Ta kud bih ja pomenuo Ivana i Zorana, taman posla!

Da sasvim nije "Crk'o Rock'n'Roll" svedoci i sledeca slika koja je uslikana ispred bine gde se upravo svirao DOBRI STARI R'n'R! Lica Konzumatora zvuka sve govore...

Poslednji izmenio Yo-Wan dana 6th Septembar 2009, 18:50, izmenjeno ukupno 1 puta

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 1st Septembar 2009, 22:37

Nikuda bez KUD-a

Dve devojcice iz KUD "Lemind" (Marija Boskovic i Jelica Stevanovic), obucene u makedonskoj narodnoj nosnji, pred sam nastup, rado su pozirale ovoj devojcici koja je zelela da ostane anonimna!

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Babeu taj 1st Septembar 2009, 23:38

Majko moja mila,zabalavio sam tastaturu!!!!!

Babeu
Aktivni korisnici
Aktivni korisnici

Broj poruka : 179
Datum upisa : 13.05.2009
Godina : 42

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 2nd Septembar 2009, 14:02

SUR "Mrak" iz Cacka se izborio za mesto medju silnim leskovackim rostiljdzijama i predstavio se svojim carolijama. Kako mi je jedan od sagovornika kazao, gazda "Mrak-a" je: Mica, Slavica, Dejan, Nenad, Lela, Goca... i da je tu negde, zauzet je. - ? Ma ko da je gazda, slike govore sve umesto njega ili njih:

Dekoracija 1

I "dekoracija" 2

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 2nd Septembar 2009, 14:10

"Mesoprodukt" iz Vucja , vlasnik Zoran Lazarevic (ako sam dobro cuo pored neopisive buke), dobitnici Zlatne medalje za kobasicu i Srebrne za rostilj meso (i ovo , ako sam dobro razumeo), no ja i ne moram nista razumeti!

Razumece onaj ko vidi sledecu sliku:

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 2nd Septembar 2009, 14:18

"Bavka-Turs" iz Gornjeg Bunibroda se predstavio u svom svetlu. Vlasnici Bata i Srdjan, inace moji dobri prijatelji (necu ih zbog toga favorizovati), su neumorno radili "barabar" sa svojim radnicima. Cim su me primetili, ponudili su me da zaposlim zube ali, uz zahvalnost sam im kazao da zelim samo sliku.

I, slika je tu:

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od doris taj 4th Septembar 2009, 23:13

Sviđa mi se kako si ovo opisao, mora bit lijepo. Svaki kraj ima svoju tradiciju po kojoj je poznat.

doris
Aktivni korisnici
Aktivni korisnici

Broj poruka : 3169
Datum upisa : 12.06.2009
Godina : 44

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZOXL taj 6th Septembar 2009, 08:37

aaaaaaaaa JOOOOOOOOOOOOJ kuku meniiiiiiiii ...pa neznaš koji si zločin prema meni napravio postavljajući ove slike Very Happy bojim se umrijeću a neću imat priliku da dođem u Leskovac da oprobam sve ove đakonije..ako treba da umrem,potpisujem da umrem u Leskovcu na Roštiljijadi..svaka čast i hvala za ove slike..uvijek sam se pitao kako li sve to izgleda i miriše..mljac mljac

ZOXL
Aktivni korisnici
Aktivni korisnici

Broj poruka : 243
Datum upisa : 18.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DLJ taj 6th Septembar 2009, 11:05

Jel to tradicionalno? Mislim jel se odrzhava svake godine? I kad je to, ne videh datum?

Da dodam na listu za posecivanje kad krenem sledeci put na put oko sveta...
Smile

DLJ
Aktivni korisnici
Aktivni korisnici

Broj poruka : 74
Datum upisa : 14.04.2009
Godina : 53

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 6th Septembar 2009, 12:18

Ovo je dvadeseta po redu a odrzava se prve nedelje u septembru. Veceras treba da gostuje Vlatko Stefanovski a ja se trebam naci sa nekim prijateljima koji ce mi "iz prve ruke" dati priblizne podatke o utrosenosti mesa (koje se meri na tone), piva itd...

Inace prekjuce , kada se spremala pljeskavica za Ginisa, od prevelike guzve nisam uspeo slikati pljeskavicu od 49 kg rostilj-mesa i precnika 105cm. Inace, ona se nakon pecenja besplatno u komadima deli prolaznicima. Samo izvoli, dodji ali se najavi...i ne samo ti...svi forumasi su dobrodosli!

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZOXL taj 7th Septembar 2009, 07:35

Koliko dana traje roštiljijada prijatelju?nije moguće da traje samo jedan dan

ZOXL
Aktivni korisnici
Aktivni korisnici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 7th Septembar 2009, 09:20

Rostiljijada traje 6 dana i ove slike nisu uslikane samo jednog dana, vec su zabelezene od tri razlicita dana. Sinoc je zavrsena, pomalo na neveseo nacin zbog kise koja je omela zavrsnicu. Sa novijim informacijama oglasicu se u toku dana!

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZOXL taj 7th Septembar 2009, 16:37

Da li 6 dana i 6 noći? tj da li i noću ima aktivnosti što muzičkih što gurmanskih..stvarno bih volio da jednom makar dođem i vidim sve to..u Guču nikad nisam išao a i ne ide mi se tamo al pošto volim da kuvam,pržim,pečem a boga mi i da ''oprobam'' rado bih došao u Leskovac pa da to sve vidim i ''omirišem'' kobasica

ZOXL
Aktivni korisnici
Aktivni korisnici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 7th Septembar 2009, 21:45

Zavrsna rec za 2009. u vezi Rostiljijade

Upravo tako ZOXL-e, 6 dana i noći traje roštiljijada kao i kulturna zbivanja. Da ne bih pisao nešto posebno evo preneću deo teksta iz "Večernjih Novosti". Ove godine, organizatori su osetili da je narodu potrebno nesto vise od hrane i obične muzike; naime, pored velike scene, gde su gostovale zvezde sa estrade, malo dalje je montirana manja bina gde se svirao Rock, a mogu reci da su tu scenu posećivale tri generacije.

Roštiljijada se održava svake godine u drugoj nedelji septembra. Za sedam dana, koliko traje, manifestaciju posetilo više od 500.000 posetilaca iz Srbije i inostranstva i tako je svrstava u sam vrh turističkih priredbi u Srbiji. Ovu manifestaciju prati veliki niz dešavanja kao što su vatromet, pravljenje najveće pljeskavice za Ginisovu knjigu rekorda, takmičenje u brzom jedenju ljutih papričica, mnogobrojni koncerti poznatih estradnih umetnika, priredbe kulturnoumetničkih društava iz zemlje i inostranstva...

"Večernje Novosti":
Leskovac: Pojeli 40 tona mesa

Direktor Turističke organizacije Leskovac Žikica Nestorović izjavio je danas da je tokom šest dana "Roštiljijade" pojedeno više od 40 tona roštilj mesa.
Nestorović je agenciji Beta kazao da je Turistička organizacija do tog podatka došao na osnovu informacije dobijenih od vlasnika 24 štanda poređanih na Širokoj čaršiji u centru grada.
"Reč je o preko 40 tona samo roštilj mesa, a još nemamo informacije o tome kolike količine mesa su pojedene preko vešalica, prasećeg i jagnjećeg pečenja", kazao je Nestorović i izrazio zadovoljstvo zbog velike posećenosti 20. "Roštiljajade".
"Obistinila
se naša prognoza da će 'Roštiljijadu' posetiti pola miliona ljudi iz zemlje i inostranstva, a posebno smo iznenađeni velikim brojem stranaca, kojih je, prema našoj računici, bilo oko 20.000", rekao je Nestorović.
Ni danas, poslednjeg dana "Roštiljijade", ne jenjava gužva na Širokoj čaršiji.
"Dolaze ljudi autobusima iz cele Srbije, juče ih bilo manje zbog Dana žalosti", kazao je Beti vlasnik štanda "Has" iz Grdelice Dragan Miladinović.
Vatromet i zvanično zatvaranje festivala roštilja bilo je predviđeno večeras u ponoć, ali zbog velike posećenosti odloženo je za 24 sata.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najpre da smo zivi i zdravi a za sledece godine (koja ocas prodje) svako ko zeli da dodje je dobrodosao. Obzirom da sam iz neposredne blizine Leskovca, zeinteresovane mogu blagovremeno obavestiti o predstojecem zbivanju. Takodje se moze poraditi i na smestaju gostiju, jer preksinoc sam se sreo sa izvesnim Marinom i Koprivnice (koji je doputovao sa verenicom na "medenjaka") i jedina zamerka na celokupni dogadjaj je bila smestaj do koga su tesko dosli a i to do cega su dosli, nije im pruzalo "dovoljnu kolicinu intime".

kobasica beer vince beer

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZOXL taj 7th Septembar 2009, 23:27

ako bog da zdravlja i malo para možda se i vidimo..pozzz

ZOXL
Aktivni korisnici
Aktivni korisnici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 22nd Avgust 2010, 23:28

LJUDI, ROSTILJIJADA u Leskovcu, SAMO STO NIJE POCELA ! ! !

Ta nemojte posle kasti da Vas nisam blagovremeno obavestio!!!

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 31st Avgust 2010, 17:59

Gradski oci grada Leskovca su odlučili da "dogadjaj" ROŠTILJIJADE krene nedelju dana ranije. Tako je sinoć, po 21. put otvorena manifestacija sa svim pratećim elementima, koji obično prate ovakve dogadjaje: govorancije, muzika, vatromet...

Prve večeri, kao glavni dogadjaj, bio je nastup Miroslava Ilića sa svojim nesebisnim zalaganjem da pesmom razgali srca publike u kojoj se našle tri generacije.
Bilo je i drugih muzičkih "delatnosti", koje nisam uspeo da zabeležim ali, krenulo je burno!

U narednim danima nastupaju Ivana Jordan, Yu-grupa, Mira Škorić, Tropiko Band... a uz sve to normalno, krkanluka do mile volje.

Pljeskavica je 100 din. a priloge birate po želji i besplatno: aleve paprike, crnog luka, kiselog krastavca, paradajza, vegete, kupusa, kečapa, majoneza, senfa, maslinki...

Za sada, toliko.

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZOXL taj 11th Septembar 2010, 10:46

Jovane brate..postavi koju sliku pa da makar u slikama uživam kad već nemogu doći do tebe u Leskovac..pozdrav i uživaj

ZOXL
Aktivni korisnici
Aktivni korisnici

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Yo-Wan taj 11th Septembar 2010, 12:27

Ove godine nisam slikao nista jer, sve se svodi na zvakanje na sve strane. A ckare su bile prepune mesa no, ove godine bilo je i drugih specijaliteta, koji ne pripadaju rostilju: kuvanom kupusu u grncima od 80-tak kg, ribljih specijaliteta, tavce u vise vrijanti, kao i neizbezne leskovacke muckalice, te ovnova i prasadi na raznju...

Zanimljivo je to da se i pored, pomalo slabe reklame i ranijeg pocetka Rostiljijade, na poseti svih dana manifestacije naslo vise gostiju nego ranijih godina... a Kineza je bilo najvise!

Moram priznati da nisam previse pratio Rostiljijadu kao prosle godine, te ne mogu izaci sa nekim posebnim podacima ali i ovo je dosta za sada.

Yo-Wan
Admin
Admin

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 23:16

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu